Vis greitesnis gyvenimo tempas ir su tuo susiję netinkami mitybos įpročiai prisideda prie to, kad vis daugiau žmonių kenčia nuo rėmens. Ar Jūs vienas iš jų? Visiems, jaučiantiems rėmenį, paruošėme 10 paprastų patarimų, kaip pakeisti savo gyvenimo būdą.
Didelės maisto porcijos plečia skrandį, padidina spaudimą į viršų prieš stemplę ir sulėtina skrandžio ištuštinimą.
Venkite maisto, kuris dažnai sukelia rėmenį (pvz., aštrus ir riebus maistas, daržovės, sukeliančios vidurių užkietėjimą).
Vertikali padėtis padeda išlaikyti skrandžio turinį skrandyje ir neleidžia jam nutekėti atgal į stemplę. Tai palengvina maisto patekimą iš skrandžio į žarnyną.
Gulint skrandžio turinys prispaudžiamas prie apatinio stemplės sfinkterio. Jei galva yra aukščiau už skrandį, šis slėgis sumažėja. Galite pakelti lovos galvūgalį naudodami lovos pakėlimus arba pakeldami lovos pagrindą.
Nutukimas padidina spaudimą skrandyje ir šis slėgis išstumia skrandžio turinį į stemplę. Kai kuriais duomenimis, apie 35% antsvorio turinčių žmonių turi rėmens problemų. Daugeliui žmonių 10% svorio netekimas taip pat sumažina rėmenį.
Alkoholiniai gėrimai atpalaiduoja apatinį stemplės sfinkterį, todėl skrandžio turinys gali tekėti atgal į stemplę.
Nikotinas atpalaiduoja apatinį stemplės sfinkterį. Be to, rūkymas taip pat skatina skrandžio rūgšties gamybą.
Stresas nėra tiesiogiai susijęs su rėmeniu, tačiau yra žinoma, kad gali jį sukelti.
Apranga, kuri stipriai aptempia juosmenį (pvz., diržai, kūną formuojantys apatiniai) suspaudžia skrandį, stumia maistą aukštyn link apatinio stemplės sfinkterio ir dėl to maistas grįžta į stemplę.
Stebėkite, kas sukelia rėmenį, ar jaučiami simptomai stiprūs, kaip reaguoja Jūsų kūnas ir kas palengvina simptomus. Jei, nepaisant gyvenimo būdo pokyčių, vis dar kankina rėmuo ir tai turi įtakos Jūsų produktyvumui namuose ar darbe, galite padėti sau vartodami bereceptinius vaistus. Dėl netipinių simptomų (tokių kaip stiprūs skausmai, mažakraujystė, svorio mažėjimas, disfagija – rijimo sutrikimas, odinofagija – skausmingas rijimas, vėmimas, kraujavimo iš virškinamojo trakto požymiai ir pan.) būtina kreiptis į gydytoją.
Šaltinis: https://www.nolpaza-control.com/si/mir-pred-zgago/10-nasvetov-kako-ukrotiti-zgago/